10 ομάδες      Αθήνα
8 ομάδες        Πειραιάς
7 ομάδες        Κοζάνη
6 ομάδες        Λάρισα  Μακεδονία  Σέρρες 
5 ομάδες        Ανατολική Αττική  Ηράκλειο  Μεσσηνία  Πέλλα  Πρέβεζα-Λευκάδα
4 ομάδες        Αχαϊα  Δυτική Αττική  Ημαθία  'Ηπειρος  Κόρινθος  Ρέθυμνο  Χανιά
3 ομάδες        Αρκαδία  Δράμα  Ηλεία  Θεσσαλία  Καρδίτσα  Χαλκιδική   
2 ομάδες        Αιτωλοακαρνανία  Αργολίδα  Βοιωτία  Δωδεκάνησα  'Εβρος  Καβάλα  Καστοριά  Κέρκυρα Κυκλάδες  Λασίθι  Ξάνθη  Πιερία  Τρίκαλα  Χίος 
1 ομάδα          'Αρτα  Γρεβενά   Εύβοια  Ζάκυνθος  Θεσπρωτία  Θράκη  Κεφαλονιά-Ιθάκη Κιλκίς 
                       Λακωνία  Λέσβος  Ευρυτανία   Φθιώτιδα Φλώρινα  Φωκίδα 
Καμία ομάδα  Σάμος

10 ομάδες

ΕΠΣ Αθήνας  (8ος όμιλος)

ΑΘΗ 01 Αγία Παρασκευή
ΑΘΗ 02 'Αγιοι Ανάργυροι (ανέβηκε από το τοπικό)
ΑΘΗ 03 Αθηναϊδα
ΑΘΗ 04 Αθηναϊκός
ΑΘΗ 05 Άγιαξ Ταύρου (ανέβηκε από το τοπικό)
ΑΘΗ 06 Νέα Ιωνία
ΑΘΗ 07 ΠΑΟ Ρουφ
ΑΘΗ 08 Σούρμενα
ΑΘΗ 09 Τερψιθέα
ΑΘΗ 10 Φωστήρας

8 ομάδες

ΕΠΣ Πειραιά (9ος όμιλος)

ΠΡΣ 01 Αίας Σαλαμίνας
ΠΡΣ 02 Ατρόμητος Πειραιά
ΠΡΣ 03 Ερμής Κορυδαλλού
ΠΡΣ 04 Ηρακλής Νίκαιας (ανέβηκε από το τοπικό)
ΠΡΣ 05 Κερατσίνι (υποβιβάστηκε από τη Γ΄ Εθνική)
ΠΡΣ 06 Μοσχάτο
ΠΡΣ 07 Α.Ε. Περάματος (ανέβηκε από το τοπικό)
ΠΡΣ 08 Σαρωνικός Αίγινας

7 ομάδες

ΕΠΣ Κοζάνης (3ος όμιλος)

ΚΟΖ 01 Γαλατινή
ΚΟΖ 02 Δημήτρης Υψηλάντης
ΚΟΖ 03 ΑΕ Κοζάνης
ΚΟΖ 04 ΦΣ Κοζάνης (υποβιβάστηκε απο τη Γ' Εθνική)
ΚΟΖ 05 Πτολεμαϊδα (υποβιβάστηκε απο τη Γ' Εθνική)
ΚΟΖ 06 ΑΕ Σιάτιστα (ανέβηκε από το τοπικό)
ΚΟΖ 07 Τιτάν Σερβίων

6 ομάδες

ΕΠΣ Λάρισας (4ος όμιλος)

ΛΑΡ 01 Απόλλων Λάρισας
ΛΑΡ 02 Αχιλλέας Φαρσάλων
ΛΑΡ 03 Ηρακλής Χάλκης
ΛΑΡ 04 Κίσαβος Συκουρίου
ΛΑΡ 05 ΑΕ Δήμου Νίκαιας (ανέβηκε από το τοπικό)
ΛΑΡ 06 Φιλοκτήτης Μελιβοίας

ΕΠΣ Μακεδονίας [νομός Θεσσαλονίκης] (2ος όμιλος)

ΘΕΣ 01 Αναγέννηση Επανωμής
ΘΕΣ 02 ΠΑΟ Διοικητηρίου (ανέβηκε από το τοπικό)
ΘΕΣ 03 Γ.Σ. Ηλιούπολης (ανέβηκε από το τοπικό)
ΘΕΣ 04 ΠΑΟ Κουφαλίων 
ΘΕΣ 05 Μακεδονικός Νεάπολης
ΘΕΣ 06 Ομόνοια Σίνδου

ΕΠΣ Σερρών (1ος όμιλος)

ΣΕΡ 01 Απόλλων Παραλιμνίου
ΣΕΡ 02 Ασπίδα Δραβήσκου (ανέβηκε από το τοπικό)
ΣΕΡ 03 Βισαλτιακός Νιγρίτας
ΣΕΡ 04 Εθνικός Σιδηροκάστρου
ΣΕΡ 05 Μέγας Αλέξανδρος Ηράκλειας
ΣΕΡ 06 Οδυσσέας Αναγέννησης

5 ομάδες

ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής (9ος όμιλος)

ΑΝΑ 01 Αχιλλέας Κάτω Αχαρνών
ΑΝΑ 02 Γλυκά Νερά
ΑΝΑ 03 Κεραυνός Κερατέας
ΑΝΑ 04 Μαρκό 
ΑΝΑ 05 Πρωτέας Π. Φωκαίας (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ Ηρακλείου (10ος όμιλος)

ΗΡΑ 01 Ηρόδοτος
ΗΡΑ 02 ΠΑΟ Κρουσσώνας (ανέβηκε από το τοπικό)
ΗΡΑ 03 ΠΑΝΟ Μαλλίων
ΗΡΑ 04 ΑΟ Τυμπακίου
ΗΡΑ 05 ΑΕ Χερσονήσου

ΕΠΣ Μεσσηνίας (6ος όμιλος)

ΜΕΣ 01 Απόλλων Πεταλιδίου
ΜΕΣ 02 Αστέρας Αρφαρών
ΜΕΣ 03 Εράνη Φιλιατρών (ανέβηκε από το τοπικό)
ΜΕΣ 04 Μιλτιάδης
ΜΕΣ 05 Πάμισος Μεσσήνης

ΕΠΣ Πέλλας (2ος όμιλος)

ΠΕΛ 01 Αετός Σκύδρας
ΠΕΛ 02 Αλμωπός Αριδαίας
ΠΕΛ 03 Αναγέννηση Γιαννιτσών
ΠΕΛ 04 Απόλλων Κρύας Βρύσης
ΠΕΛ 05 Εδεσσαϊκός (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας (5ος όμιλος)

ΠΒΖ 01 Απόλλων Πάργας
ΠΒΖ 02 Αχέροντας Καναλακίου (ανέβηκε από το τοπικό)
ΠΒΖ 03 Εθνικός Φιλιππιάδας
ΠΒΖ 04 Πρέβεζα
ΠΒΖ 05 Τηλυκράτης Λευκάδας

4 ομάδες

ΕΠΣ Αχαϊας (6ος όμιλος)

ΑΧΑ 01 Ατρόμητος Λάπα (ανέβηκε από το τοπικό)
ΑΧΑ 02 Αχαϊκή (υποβιβάστηκε απο τη Γ' Εθνική)
ΑΧΑ 03 Παναιγιάλειος
ΑΧΑ 04 Ζαβλάνι

ΕΠΣ  Δυτικής Αττικής (7ος όμιλος)

ΔΥΤ 01 Ακράτητος (υποβιβάστηκε από την Α΄ Εθνική - δε δήλωσε συμμετοχή στη Β΄Εθνική)
ΔΥΤ 02 ΑΟ Ένωση Πανασπροπυργιακού Δόξας
ΔΥΤ 03 Νέα Πέραμος (ανέβηκε από το τοπικό)
ΔΥΤ 04 Πανελευσινιακός

ΕΠΣ Ημαθείας (3ος όμιλος)

ΗΜΘ 01 Αλεξάνδρεια
ΗΜΘ 02 Αχιλλέας Νεοκάστρου
ΗΜΘ 03 Ένωση Αποστόλου Παύλου
ΗΜΘ 04 ΑΣ Εθνικός Κλειδιού (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ Ηπείρου [νομός Ιωαννίνων]  (5ος όμιλος)

ΓΙΑ 01 Ανατολή Ιωαννίνων
ΓΙΑ 02 Δόξα Κρανούλας
ΓΙΑ 03 Θύελλα Κατσικά (ανέβηκε απο το τοπικό)
ΓΙΑ 04 Σταυραετός Συρράκου

ΕΠΣ Κορινθίας (7ος όμιλος)

ΚΡΘ 01 Ελλάδα Βέλου
ΚΡΘ 02 ΠΑΣ Κόρινθος
ΚΡΘ 03 Ολυμπιακός Λουτρακίου
ΚΡΘ 04 Πέλοπας Κιάτου (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ Ρεθύμνου (10ος όμιλος)

ΡΕΘ 01 Αστέρας Περάματος
ΡΕΘ 02 Νέος Αστέρας Ρεθύμνου
ΡΕΘ 03 ΑΟ Επισκοπής
ΡΕΘ 04 ΑΕ Ατσιποπούλου-Πρινέ (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ Χανίων (10ς όμιλος)

ΧΑΝ 01 Αστέρας Χαλέπας (ανέβηκε από το τοπικό)
ΧΑΝ 02 Ιωνία Χανίων (υποβιβάστηκε απο τη Γ΄ Εθνική)
ΧΑΝ 03 ΑΟ Πλατανιά
ΧΑΝ 04 ΑΟ Χανίων (αντικατέστησε την ΑΕ Χανίων)

3 ομάδες

ΕΠΣ Αρκαδίας (7ος όμιλος)

ΑΡΚ 01 Δόξα Μεγαλόπολης (ανέβηκε από το τοπικό)
ΑΡΚ 02 Λεωνίδιο
ΑΡΚ 03 Πανθυρεατικός

ΕΠΣ  Δράμας (1ος όμιλος)

ΔΡΑ 01 Ανακάλυψη Αμπελοκήπων Δράμας
ΔΡΑ 02 Μέγας Αλέξανδρος Αγίου Αθανασίου (ανέβηκε από το τοπικό)
ΔΡΑ 03 Προσοτσάνη

ΕΠΣ Ηλείας (6ος όμιλος)

ΗΛΑ 01 Αίας Γαστούνης
ΗΛΑ 02 Δάφνη Ανδραβίδας (ανέβηκε από το τοπικό)
ΗΛΑ 03 Ηλειακός Λεχαινών

ΕΠΣ Θεσσαλίας [νομός Βόλου]  (4ος όμιλος)

ΒΟΛ 01 Αστέρας Ριζομύλου (ανέβηκε από το τοπικό)
ΒΟΛ 02 Εθνικός Ολυμπιακός Βόλου
ΒΟΛ 03 Ρήγας Φερραίος

ΕΠΣ  Καρδίτσας (4ος όμιλος)

ΚΡΔ 01 ΑΟ Καρδίτσας
ΚΡΔ 02 Ηρακλής Σοφάδων (ανέβηκε απο το τοπικό)
ΚΡΔ 03 Ταυρωπός Καρδίτσας

ΕΠΣ Χαλκιδικής (2ος όμιλος)

ΧΔΚ 01 Νέα Τριγλία
ΧΔΚ 02 Νίκη Πολύγυρου
ΧΔΚ 03 Τορωναίος Αφύτου (ανέβηκε από το τοπικό)

2 ομάδες

ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας (5ος όμιλος)

ΑΙΤ 01 ΑΟ Ατρόμητος Αντιρρίου (ανέβηκε από το τοπικό)
ΑΙΤ 02 ΑΕ Μεσολλογίου

ΕΠΣ Αργολίδας (7ος όμιλος)

ΑΓΔ 01 ΑΕ Κρανιδίου Ερμιονίδας (ανέβηκε από το τοπικό)
ΑΓΔ 02 Παναργειακός

ΕΠΣ Βοιωτίας (7ος όμιλος)

ΒΩΤ 01 Αναγέννηση Ορχομενού (ανέβηκε από το τοπικό)
ΒΩΤ 02 Επαμεινώνδας Λευκτρών

ΕΠΣ Δωδεκανήσου (9ος όμιλος)

ΔΩΔ 01 Ιαλυσός Ρόδου
ΔΩΔ 02 Κλεάνθης Παραδείσου (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ Έβρου (1ος όμιλος)

ΕΒΡ 01 'Εβρος Σουφλίου (ανέβηκε από το τοπικό)
ΕΒΡ 01 Εθνικός Αλεξανδρούπολης

ΕΠΣ Καβάλας (1ος όμιλος)

ΚΑΒ 01 Κεραυνός Κρηνίδων (ανέβηκε από το τοπικό)
ΚΑΒ 02 Νέστος Χρυσούπολης

ΕΠΣ Καστοριάς (3ος όμιλος)

ΚΣΤ 01 Αστραπή Μεσοποταμιάς
ΚΣΤ 02 Φλάτσατα Οινόης (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ Κέρκυρας (5ος όμιλος)

ΚΡΚ 01 ΟΦΑΜ Αγίου Ματθαίου (ανέβηκε από το τοπικό)
ΚΡΚ 02 Κρόνος Αργυράδων

ΕΠΣ Κυκλαδων (8ος όμιλος)

ΚΛΔ 01 Μύκονος (ανέβηκε από το τοπικό)
ΚΛΔ 02 Πανναξιακός

ΕΠΣ Λασιθίου (10ς όμιλος)

ΛΑΣ 01 ΑΟ Σταυροχωρίου-Κουτσουρά (αντικατέστησε τον Κορφό Ελούντας)
ΛΑΣ 02 Κριτσά (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ Ξάνθης (1ος όμιλος)

ΞΑΝ 01 Δόξα Ξάνθης
ΞΑΝ 02 Ορφέας Ξάνθης (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ Πιεριας (3ος όμιλος)

ΠΙΕ 01 Απόλλων Λιτόχωρου (ανέβηκε από το τοπικό)
ΠΙΕ 02 Πύδνα Κίτρους

ΕΠΣ Τρικάλων (4ος όμιλος)

ΤΡΙ 01 Παραληθαίοι (ανέβηκε από το τοπικό)
ΤΡΙ 02 Φαρκαδόνα

ΕΠΣ Χίου (8ος όμιλος)

ΧΙΟ 01 ΑΕΚ Χίου Βροντάδου (από συγχώνευση ΑΠΟ Χίου και Βροντάδου)
ΧΙΟ 02 Κανάρης Νενήτων(ανέβηκε από το τοπικό)

1 ομάδα

ΕΠΣ 'Αρτας (5ος όμιλος)

ΑΡΤ 01 Αραχθός Πολυκαλάμου (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ Γρεβενών  (3ος όμιλος)

ΓΡΒ 01 ΦΑΣΟ Πυρσός Γρεβενών (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ Εύβοιας (7ος όμιλος)

ΕΥΒ 01 ΑΟ Νέας Αρτάκης (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ Ζακύνθου (6ος όμιλος)

ΖΑΚ 01 ΖΑΓΟ Πειρατής Λαγανά (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ Θεσπρωτίας (5ος όμιλος)

ΘΠΡ 02 Άρης Φιλιατών (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ Θράκης [νομός Ροδόπης] (1ος όμιλος)

ΡΔΠ 01 Αστέρας Αιγείρου (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ Κεφαλονιάς-Ιθάκης (6ος όμιλος)

ΚΦΙ 01 Ανώγη (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ Κιλκίς (2ος όμιλος)

ΚΙΛ 01 Κιλκισιακός (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ Λακωνίας (6ος όμιλος)

ΛΑΚ 01 Μολαϊκός Μολάων (ανέβηκε από το τοπικό αντι για το Λεωνίδα Λυκόβρυσης)

ΕΠΣ Λέσβου (8ος όμιλος)

ΛΕΣ 02 Αιγέας Πλωμαρίου (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ Ευρυτανίας (4ος όμιλος)

ΕΤΝ 01 ΑΠΟΚ Βελούχι (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ Φθιώτιδας (4ος όμιλος)

ΦΘΙ 01 Άρης Αγίου Κωνσταντίνου (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ Φλώρινας  (3ος όμιλος)

ΦΛΩ 01 ΠΑΣ Φλώρινας (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ Φωκίδας (4ος όμιλος)

ΦΩΚ 01 Φωκικός (ανέβηκε από το τοπικό)

Καμία ομάδα

ΕΠΣ Σάμου

Δεν υπάρχει ομάδα από την ΕΠΣ Σάμου στην περίοδο 2006-2007 γιατί καμία ομάδα δε δήλωσε συμμετοχή
















Δ' Εθνική 2006-2007     Ομάδες κάθε ΕΠΣ      Οι 10 όμιλοι
Για οποιοδήποτε σχόλιο/διορθώσεις/προτάσεις η ηλεκτρονική μας διεύθυνση είναι mm05webteam@mscmultimedia.co.uk
Document made with Nvu