Οι 10 όμιλοι του πρωταθλήματος Δ' Εθνικής 2005-2006 έχουν από 14 μέχρι 17 ομάδες και κάθε όμιλος έχει ομάδες από 3 μέχρι 8 ΕΠΣ.  Η πρωταθλήτρια ομάδα κάθε ομίλου ανεβαίνει στη Γ' Εθνική.  Από κάθε όμιλο υποβιβάζονται στα τοπικά πρωταθλήματα από 4 μέχρι 6 ομάδες.

1ος όμιλος  17 ομάδες  5 ΕΠΣ    'Εβρος 2, Θράκη 2, Ξάνθη 2, Καβάλα 2, Δράμα 4, Σέρρες 5
(υποβιβάζονται οι τελευταίες 6 ομάδες)

2ος όμιλος  17 ομάδες  4 ΕΠΣ    Μακεδονία 8, Χαλκιδική 4, Κιλκίς 1, Πέλλα 4
(υποβιβάζονται οι τελευταίες 6 ομάδες)

3ος όμιλος  15 ομάδες   6 ΕΠΣ   Φλώρινα 1, Καστοριά 1, Κοζάνη 5, Γρεβενά 1, Ημαθία 4, Πιερία 3
(υποβιβάζονται οι τελευταίες 5 ομάδες)

4ος όμιλος  18 ομάδες   6 ΕΠΣ   Ευρυτανία 1, Τρίκαλα 3, Καρδίτσα 3, Λάρισα 5, Θεσσαλία 4, Φωκίδα 2
(υποβιβάζονται οι τελευταίες 6 ομάδες)

5ος όμιλος  15 ομάδες   6 ΕΠΣ  Κέρκυρα 1, Θεσπρωτία 2, Ήπειρος 3, Πρέβεζα 4, Άρτα 1, Αιτωλοακαρνανία 4
(υποβιβάζονται οι τελευταίες 6 ομάδες)

6ος όμιλος  15 ομάδες   6 ΕΠΣ  Κεφαλονιά-Ιθάκη 1, Ζάκυνθος 2, Αχαϊα 3, Ηλεία 4, Μεσσηνία 4, Λακωνία 1
(υποβιβάζονται οι τελευταίες 6 ομάδες)

7ος όμιλος   16 ομάδες   8 ΕΠΣ  Φθιώτιδα 1, Βοιωτία 3, Εύβοια 2, Δυτική Αττική 4, Κόρινθος 3, Αρκαδία 2, Αργολίδα 1
(υποβιβάζονται οι τελευταίες 7 ομάδες)

8ος όμιλος   14 ομάδες   3 ΕΠΣ  Αθήνα 10, Λέσβος 2, Χίος 2
(υποβιβάζονται οι τελευταίες 4 ομάδες)

9ος όμιλος   15 ομάδες   4 ΕΠΣ  Πειραιάs 6, Ανατολική Αττική 4, Κυκλάδες 2, Δωδεκάνησα 3
(υποβιβάζονται οι τελευταίες 5 ομάδες)

10ος όμιλος  17 ομάδες   4 ΕΠΣ  Χανιά 3, Ρέθυμνο 4, Ηράκλειο 6, Λασίθι 4
(υποβιβάζονται οι τελευταίες 6 ομάδες)


Οι ομάδες κάθε ομίλου

1ος όμιλος 17 ομάδες από 5 ΕΠΣ

ΕΠΣ Έβρου

ΕΒΡ 01 Εθνικός Αλεξανδρούπολης (ανέβηκε από το τοπικό)
ΕΒΡ 02 Ορέστης Ορεστιάδας

ΕΠΣ Θράκης (νομός Ροδόπης)

ΡΔΠ 01 Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων  (ανέβηκε από το τοπικό)
ΡΔΠ 02 Δόξα Γρατινής

ΕΠΣ Ξάνθης

ΞΑΝ 01 Απόλλων Διομήδειας (ανέβηκε από το τοπικό)
ΞΑΝ 02 Δόξα Ξάνθης

ΕΠΣ Καβάλας

ΚΑΒ 01 Θεαγένης Θάσου
ΚΑΒ 02 Νέστος Χρυσούπολης (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ  Δράμας

ΔΡΑ 01 Ανακάλυψη
ΔΡΑ 02 Καλαμπάκι (ανέβηκε από το τοπικό)
ΔΡΑ 03 Πανδραμαϊκός (υποβιβάστηκε από τη Γ΄ Εθνική)
ΔΡΑ 04 Προσοτσάνη

ΕΠΣ Σερρών

ΣΕΡ 01 Απόλλων Παραλιμνίου
ΣΕΡ 02 Βισαλτιακός Νιγρίτας
ΣΕΡ 03 Εθνικός Σιδηροκάστρου
ΣΕΡ 04 Μέγας Αλέξανδρος Ηράκλειας
ΣΕΡ 05 Οδυσσέας Αναγέννησης (ανέβηκε από το τοπικό)


2ος όμιλος 17 ομάδες από 4 ΕΠΣ

ΕΠΣ Μακεδονίας (νομός Θεσσαλονίκης)

ΘΕΣ 01 ΑΕ Κρήνης (ανέβηκε από το τοπικό)
ΘΕΣ 02 Ηλτεξ Λύκοι (υποβιβάστηκε απο τη Γ΄Εθνική)
ΘΕΣ 03 Μακεδονικός
ΘΕΣ 04 Ομόνοια Σίνδου
ΘΕΣ 05 Ορφέας Σουρωτής
ΘΕΣ 06 ΠΑΟ Νέοι Επιβάτες (ανέβηκε από το τοπικό)
ΘΕΣ 07 ΠΑΟ Κουφαλίων
ΘΕΣ 08 Παύλος Μελάς (υποβιβάστηκε από τη Γ΄Εθνική)

ΕΠΣ Χαλκιδικής

ΧΔΚ 01Αριστοτέλης Νέας Γωνίας
ΧΔΚ 02 Καλλικράτεια
ΧΔΚ 03 Νίκη Πολύγυρου (ανέβηκε από το τοπικό)
ΧΔΚ 04 Τριγλία

ΕΠΣ Κιλκίς

ΚΙΛ 01 Εθνικός Αξιούπολης (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ Πέλλας

ΠΕΛ 01 Αετός Σκύδρας
ΠΕΛ 02 Αλμωπός Αριδαίας
ΠΕΛ 03 Αναγέννηση Γιαννιτσών
ΠΕΛ 04 Απόλλων Κρύας Βρύσης (ανέβηκε από το τοπικό)


3ος όμιλος 15 ομάδες από 6 ΕΠΣ

ΕΠΣ Φλώρινας

ΦΛΩ 01 Μέγας Αλέξανδρος Περάσματος (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ Καστοριάς

ΚΣΤ 01 Αστραπή Μεσοποταμιάς (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ Κοζάνης

ΚΟΖ 01 ΑΕ Κοζάνης
ΚΟΖ 02 Γαλατινή
ΚΟΖ 03 Δημήτρης Υψηλάντης (ανέβηκε από το τοπικό)
ΚΟΖ 04 Μακεδονικός Φούφας
ΚΟΖ 05 Τιτάν Σερβίων

ΕΠΣ Γρεβενών

ΓΡΒ 01 Καμβουνιακός (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ Ημαθείας

ΗΜΘ 01 Αλεξάνδρεια
ΗΜΘ 02 Αχιλλέας Νεοκάστρου (ανέβηκε από το τοπικό)
ΗΜΘ 03 Ένωση Αποστόλου Παύλου
ΗΜΘ 04 Νάουσα

ΕΠΣ Πιεριας

ΠΙΕ 01 Βατανιακός Κατερίνης
ΠΙΕ 02 Εθνικός Κατερίνης
ΠΙΕ 03 Πίδνα Κίτρους (ανέβηκε από το τοπικό)


4ος όμιλος  18 ομάδες από 6 ΕΠΣ

ΕΠΣ Ευρυτανίας

ΕΤΝ 01 Μυρίκη (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ Τρικάλων

ΤΡΙ 01 Δήμητρα Τρικάλων
ΤΡΙ 02 Μετέωρα
ΤΡΙ 03 Φαρκαδόνα (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ  Καρδίτσας

ΚΡΔ 01 ΑΟ Καρδίτσας
ΚΡΔ 02 Αστέρας Καρδίτσας (ανέβηκε απο το τοπικό)
ΚΡΔ 03 Ταυρωπός Καρδίτσας

ΕΠΣ Λάρισας

ΛΑΡ 01 Απόλλων Λάρισας (υποβιβάστηκε από τη Γ΄ Εθνική)
ΛΑΡ 02 Αχιλλέας Φαρσάλων
ΛΑΡ 03 Ηρακλής Χάλκης
ΛΑΡ 04 Κίσαβος Συκουρίου (ανέβηκε από το τοπικό)
ΛΑΡ 05 Φιλοκτήτης Μελιβοίας

ΕΠΣ Θεσσαλίας (νομός Βόλου)

ΒΟΛ 01 ΓΣ Αλμυρού
ΒΟΛ 02 Εθνικός Ολυμπιακός Βόλου
ΒΟΛ 03 Θησέας Αγριάς (ανέβηκε από το τοπικό)
ΒΟΛ 04 Ρήγας Φερραίος

ΕΠΣ Φωκίδας

ΦΩΚ 01 Αστέρας Ιτέας (ανέβηκε από το τοπικό)
ΦΩΚ 02 Ανδρούτσος Γραβιάς


5ος όμιλος 15 ομάδες από 6 ΕΠΣ

ΕΠΣ Κέρκυρας

ΚΡΚ 01 Κρόνος (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ Θεσπρωτίας

ΘΠΡ 01 ΑΕΝ Σελέυκεια
ΘΠΡ 02 Πυρσός Ελευθερίου (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ Ηπείρου (νομός Ιωαννίνων)

ΓΙΑ 01 Ανατολή Ιωαννίνων
ΓΙΑ 02 Δόξα Κρανούλας
ΓΙΑ 03 Συρράκο (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας

ΠΒΖ 01 Απόλλων Πάργας
ΠΒΖ 02 Εθνικός Φιλιππιάδας
ΠΒΖ 03 Πρέβεζα
ΠΒΖ 04 Τηλυκράτης Λευκάδας (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ 'Αρτας

ΑΡΤ 01 Αετός Διάσελου (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας

ΑΙΤ 01 ΑΕ Μεσολλογίου
ΑΙΤ 02 Ακαρνανικός (ανέβηκε από το τοπικό)
ΑΙΤ 03 Ελαιόφυτο
ΑΙΤ 04 Ναυπακτιακός Αστέρας


6ος όμιλος 15 ομάδες από 6 ΕΠΣ

ΕΠΣ Κεφαλονιάς-Ιθάκης

ΚΦΙ 01 Λειβαθώ (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ Ζακύνθου

ΖΑΚ 01 Αστέρας Μαχαιράδου (ανέβηκε από το τοπικό)
ΖΑΚ 02 Ζάκυνθος

ΕΠΣ Αχαϊας

ΑΧΑ 01 Αστραπή Ψαροφαϊου
ΑΧΑ 02 Παναιγιάλειος
ΑΧΑ 03 Ζαβλάνι (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ Ηλείας

ΗΛΑ 01 Αίας Γαστούνης (ανέβηκε από το τοπικό)
ΗΛΑ 02 Αστέρας Αμαλιάδας
ΗΛΑ 03 Ηλειακός Λεχαινών
ΗΛΑ 04 Παμβουπρασιακός

ΕΠΣ Μεσσηνίας

ΜΕΣ 01 Απόλλων Πεταλιδίου
ΜΕΣ 02 Αστέαας Αρφαρών (ανέβηκε από το τοπικό)
ΜΕΣ 03 Μιλτιάδης
ΜΕΣ 04 Πάμισος (υποβιβάστηκε από τη Γ΄ Εθνική)

ΕΠΣ Λακωνίας

ΛΑΚ 01 Πανγυθεατικός 2001 (ανέβηκε από το τοπικό)


7ος όμιλος 16 ομάδες από 7 ΕΠΣ

ΕΠΣ Φθιώτιδας

ΦΘΙ 01 Δάφνη Λιβανάτων (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ Βοιωτίας

ΒΩΤ 01 Άγιος Θωμάς (ανέβηκε από το τοπικό)
ΒΩΤ 02 Επαμεινώνδας Λευκτρών
ΒΩΤ 03 Θήβα

ΕΠΣ Εύβοιας

ΕΥΒ 01 Ηρακλής Ψαχνών
ΕΥΒ 02 Ολυμπιακός Χαλκίδας (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ  Δυτικής Αττικής

ΔΥΤ 01 Αίας Παραλίας (ανέβηκε από το τοπικό)
ΔΥΤ 02 Ασπρόπυργος
ΔΥΤ 03 Μανδραϊκός
ΔΥΤ 04 Πανελευσινιακός

ΕΠΣ Κορινθίας

ΚΡΘ Ελλάδα Βέλου (ανέβηκε από το τοπικό)
ΚΡΘ Ολυμπιακός Λουτρακίου
ΚΡΘ ΠΑΣ Κόρινθος

ΕΠΣ Αρκαδίας

ΑΡΚ 01 Λεωνίδιο
ΑΡΚ 02 Πανθυρεατικός (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ Αργολίδας

ΑΓΔ 01 Παναργειακός (ανέβηκε από το τοπικό)


8ος όμιλος 14 ομάδες από 3 ΕΠΣ

ΕΠΣ Αθήνας

ΑΘΗ 01 Αγία Παρασκευή
ΑΘΗ 02 Αθηναϊδα (υποβιβάστηκε από τη Γ Έθνική)
ΑΘΗ 03 Αθηναϊκός
ΑΘΗ 04 Αχχιλέας Κάτω Αχαρνών (ανέβηκε από το τοπικό)
ΑΘΗ 05 Ηλιούπολη
ΑΘΗ 06 Νέα Ιωνία
ΑΘΗ 07 ΠΑΟ Ρουφ
ΑΘΗ 08 Σούρμενα  (ανέβηκε από το τοπικό)
ΑΘΗ 09 Τερψιθέα
ΑΘΗ 10 Φωστήρας

ΕΠΣ Λέσβου

ΛΕΣ 01 Ατρόμητος Αγίας Μαρίνας
ΛΕΣ 02 Όλυμπος Αγίασσου (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ Χίου

ΧΙΟ 01 ΑΠΟ Χίος
ΧΙΟ 02 Πύργος Πυργίου (ανέβηκε από το τοπικό)


9ος όμιλος 15 ομάδες από 4 ΕΠΣ

ΕΠΣ Πειραιά

ΠΡΣ 01 Αίας Σαλαμίνας
ΠΡΣ 02 Ατρόμητος Πειραιά (ανέβηκε από το τοπικό)
ΠΡΣ 03 Ερμής Κορυδαλλού
ΠΡΣ 04 Μοσχάτο
ΠΡΣ 05 Νίκαια (ανέβηκε από το τοπικό)
ΠΡΣ 06 Σαρωνικός

ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής

ΑΝΑ 01 Γλυκά Νερά
ΑΝΑ 02 Κεραυνός Κερατέας (ανέβηκε από το τοπικό)
ΑΝΑ 03 Κορωπί
ΑΝΑ 04 Μαρκό (υποβιβάστηκε από τη Γ΄ Εθνική)

ΕΠΣ Κυκλαδων

ΚΛΔ 01 Αριάδνη Νάξου (ανέβηκε από το τοπικό)
ΚΛΔ 02 Πανναξιακός

ΕΠΣ Δωδεκανήσου

ΔΩΔ 01 ΑΕΡΑ (ανέβηκε από το τοπικό)
ΔΩΔ 02 ΑΕ Κως
ΔΩΔ 03 Ιάλυσος Ρόδου


10ος όμιλος 17 ομάδες από 4 ΕΠΣ

ΕΠΣ Χανίων

ΧΑΝ 01 ΑΕ Χανίων
ΧΑΝ 02 ΑΟ Πλατανιά
ΧΑΝ 03 Ηρακλής Νερόκουρου (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ Ρεθύμνου

ΡΕΘ 01 Αστέρας Περάματος (ανέβηκε από το τοπικό)
ΡΕΘ 02 Νέος Αστέρας Ρεθύμνου
ΡΕΘ 03 Δόξα Πλατανέ
ΡΕΘ 04 Επισκοπή

ΕΠΣ Ηρακλείου

ΗΡΑ 01 ΑΕ Κατσαμπά
ΗΡΑ 02 ΑΕ Χερσονήσου
ΗΡΑ 03 ΑΟ Τυμπακίου (ανέβηκε από το τοπικό)
ΗΡΑ 04 Αλμυρός
ΗΡΑ 05 Ηρόδοτος (υποβιβάστηκε από τη Γ΄ Εθνική)
ΗΡΑ 06 ΠΑΝΟ Μαλλίων (υποβιβάστηκε από τη Γ΄ Εθνική)

ΕΠΣ Λασιθίου

ΛΑΣ 01 Άγιος Νικόλαος
ΛΑΣ 02 Αναγέννηση Ιεράπετρας (ανέβηκε από το τοπικό)
ΛΑΣ 03 Κορφός Ελούντας
ΛΑΣ 04 ΟΦ Ιεράπετρας
















Δ' Εθνική 2005-2006     Ομάδες κάθε ΕΠΣ      Οι 10 όμιλοι
Για οποιοδήποτε σχόλιο/διορθώσεις/προτάσεις η ηλεκτρονική μας διεύθυνση είναι mm05webteam@mscmultimedia.co.uk
Document made with Nvu Sign up for PayPal and start accepting credit card payments instantly.