10 ομάδες     Αθήνα
8 ομάδες       Μακεδονία
6 ομάδες       Ηράκλειο  Πειραιάς
5 ομάδες       Κοζάνη  Λάρισα  Σέρρες
4 ομάδες       Αιτωλοακαρνανία  Ανατολική Αττική  Δράμα  Δυτική Αττική  Ηλεία  Ημαθία  Θεσσαλία
                      Λασίθι  Μεσσηνία  Πέλλα  Πρέβεζα  Ρέθυμνο  Χαλκιδική
3 ομάδες       Αχαϊα  Βοιωτία  Δωδεκάνησα  'Ηπειρος  Καρδίτσα  Κόρινθος  Πιερία  Τρίκαλα  Χανιά
2 ομάδες       Αρκαδία  'Εβρος  Εύβοια  Ζάκυνθος  Θεσπρωτία  Θράκη 
                      Καβάλα   Κυκλάδες  Λέσβος  Φωκίδα  Χίος  Ξάνθη
1 ομάδα         Αργολίδα  'Αρτα  Γρεβενά  Ευρυτανία  Καστοριά Κέρκυρα Κεφαλονιά-Ιθάκη Κιλκίς  Λακωνία
                      Φθιώτιδα Φλώρινα     
Καμία ομάδα  Σάμος

10 ομάδες

ΕΠΣ Αθήνας

ΑΘΗ 01 Αγία Παρασκευή
ΑΘΗ 02 Αθηναϊδα (υποβιβάστηκε από τη Γ Έθνική)
ΑΘΗ 03 Αθηναϊκός
ΑΘΗ 04 Αχχιλέας Κάτω Αχαρνών (ανέβηκε από το τοπικό)
ΑΘΗ 05 Ηλιούπολη
ΑΘΗ 06 Νέα Ιωνία
ΑΘΗ 07 ΠΑΟ Ρουφ
ΑΘΗ 08 Σούρμενα  (ανέβηκε από το τοπικό)
ΑΘΗ 09 Τερψιθέα
ΑΘΗ 10 Φωστήρας

8 ομάδες

ΕΠΣ Μακεδονίας (νομός Θεσσαλονίκης)

ΘΕΣ 01 ΑΕ Κρήνης (ανέβηκε από το τοπικό)
ΘΕΣ 02 Ηλτεξ Λύκοι (υποβιβάστηκε απο τη Γ΄Εθνική)
ΘΕΣ 03 Μακεδονικός
ΘΕΣ 04 Ομόνοια Σίνδου
ΘΕΣ 05 Ορφέας Σουρωτής
ΘΕΣ 06 ΠΑΟ Νέοι Επιβάτες (ανέβηκε από το τοπικό)
ΘΕΣ 07 ΠΑΟ Κουφαλίων
ΘΕΣ 08 Παύλος Μελάς (υποβιβάστηκε από τη Γ΄Εθνική)

6 ομάδες

ΕΠΣ Ηρακλείου

ΗΡΑ 01 ΑΕ Κατσαμπά
ΗΡΑ 02 ΑΕ Χερσονήσου
ΗΡΑ 03 ΑΟ Τυμπακίου (ανέβηκε από το τοπικό)
ΗΡΑ 04 Αλμυρός
ΗΡΑ 05 Ηρόδοτος (υποβιβάστηκε από τη Γ΄ Εθνική)
ΗΡΑ 06 ΠΑΝΟ Μαλλίων (υποβιβάστηκε από τη Γ΄ Εθνική)

ΕΠΣ Πειραιά

ΠΡΣ 01 Αίας Σαλαμίνας
ΠΡΣ 02 Ατρόμητος Πειραιά (ανέβηκε από το τοπικό)
ΠΡΣ 03 Ερμής Κορυδαλλού
ΠΡΣ 04 Μοσχάτο
ΠΡΣ 05 Νίκαια (ανέβηκε από το τοπικό)
ΠΡΣ 06 Σαρωνικός

5 ομάδες

ΕΠΣ Κοζάνης

ΚΟΖ 01 ΑΕ Κοζάνης
ΚΟΖ 02 Γαλατινή
ΚΟΖ 03 Δημήτρης Υψηλάντης (ανέβηκε από το τοπικό)
ΚΟΖ 04 Μακεδονικός Φούφας
ΚΟΖ 05 Τιτάν Σερβίων

ΕΠΣ Λάρισας

ΛΑΡ 01 Απόλλων Λάρισας (υποβιβάστηκε από τη Γ΄ Εθνική)
ΛΑΡ 02 Αχιλλέας Φαρσάλων
ΛΑΡ 03 Ηρακλής Χάλκης
ΛΑΡ 04 Κίσαβος Συκουρίου (ανέβηκε από το τοπικό)
ΛΑΡ 05 Φιλοκτήτης Μελιβοίας

ΕΠΣ Σερρών

ΣΕΡ 01 Απόλλων Παραλιμνίου
ΣΕΡ 02 Βισαλτιακός Νιγρίτας
ΣΕΡ 03 Εθνικός Σιδηροκάστρου
ΣΕΡ 04 Μέγας Αλέξανδρος Ηράκλειας
ΣΕΡ 05 Οδυσσέας Αναγέννησης (ανέβηκε από το τοπικό)

4 ομάδες

ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας

ΑΙΤ 01 ΑΕ Μεσολλογίου
ΑΙΤ 02 Ακαρνανικός (ανέβηκε από το τοπικό)
ΑΙΤ 03 Ελαιόφυτο
ΑΙΤ 04 Ναυπακτιακός Αστέρας

ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής

ΑΝΑ 01 Γλυκά Νερά
ΑΝΑ 02 Κεραυνός Κερατέας (ανέβηκε από το τοπικό)
ΑΝΑ 03 Κορωπί
ΑΝΑ 04 Μαρκό (υποβιβάστηκε από τη Γ΄ Εθνική)

ΕΠΣ  Δράμας

ΔΡΑ 01 Ανακάλυψη
ΔΡΑ 02 Καλαμπάκι (ανέβηκε από το τοπικό)
ΔΡΑ 03 Πανδραμαϊκός (υποβιβάστηκε από τη Γ΄ Εθνική)
ΔΡΑ 04 Προσοτσάνη

ΕΠΣ  Δυτικής Αττικής

ΔΥΤ 01 Αίας Παραλίας (ανέβηκε από το τοπικό)
ΔΥΤ 02 Ασπρόπυργος
ΔΥΤ 03 Μανδραϊκός
ΔΥΤ 04 Πανελευσινιακός

ΕΠΣ Ηλείας

ΗΛΑ 01 Αίας Γαστούνης (ανέβηκε από το τοπικό)
ΗΛΑ 02 Αστέρας Αμαλιάδας
ΗΛΑ 03 Ηλειακός Λεχαινών
ΗΛΑ 04 Παμβουπρασιακός

ΕΠΣ Ημαθείας

ΗΜΘ 01 Αλεξάνδρεια
ΗΜΘ 02 Αχιλλέας Νεοκάστρου (ανέβηκε από το τοπικό)
ΗΜΘ 03 Ένωση Αποστόλου Παύλου
ΗΜΘ 04 Νάουσα

ΕΠΣ Θεσσαλίας (νομός Βόλου)

ΒΟΛ 01 ΓΣ Αλμυρού
ΒΟΛ 02 Εθνικός Ολυμπιακός Βόλου
ΒΟΛ 03 Θησέας Αγριάς (ανέβηκε από το τοπικό)
ΒΟΛ 04 Ρήγας Φερραίος

ΕΠΣ Λασιθίου

ΛΑΣ 01 Άγιος Νικόλαος
ΛΑΣ 02 Αναγέννηση Ιεράπετρας (ανέβηκε από το τοπικό)
ΛΑΣ 03 Κορφός Ελούντας
ΛΑΣ 04 ΟΦ Ιεράπετρας

ΕΠΣ Μεσσηνίας

ΜΕΣ 01 Απόλλων Πεταλιδίου
ΜΕΣ 02 Αστέαας Αρφαρών (ανέβηκε από το τοπικό)
ΜΕΣ 03 Μιλτιάδης
ΜΕΣ 04 Πάμισος (υποβιβάστηκε από τη Γ΄ Εθνική)

ΕΠΣ Πέλλας

ΠΕΛ 01 Αετός Σκύδρας
ΠΕΛ 02 Αλμωπός Αριδαίας
ΠΕΛ 03 Αναγέννηση Γιαννιτσών
ΠΕΛ 04 Απόλλων Κρύας Βρύσης (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας

ΠΒΖ 01 Απόλλων Πάργας
ΠΒΖ 02 Εθνικός Φιλιππιάδας
ΠΒΖ 03 Πρέβεζα
ΠΒΖ 04 Τηλυκράτης Λευκάδας (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ Ρεθύμνου

ΡΕΘ 01 Αστέρας Περάματος (ανέβηκε από το τοπικό)
ΡΕΘ 02 Νέος Αστέρας Ρεθύμνου
ΡΕΘ 03 Δόξα Πλατανέ
ΡΕΘ 04 Επισκοπή

ΕΠΣ Χαλκιδικής

ΧΔΚ 01Αριστοτέλης Νέας Γωνίας
ΧΔΚ 02 Καλλικράτεια
ΧΔΚ 03 Νίκη Πολύγυρου (ανέβηκε από το τοπικό)
ΧΔΚ 04 Τριγλία

3 ομάδες

ΕΠΣ Αχαϊας

ΑΧΑ 01 Αστραπή Ψαροφαϊου
ΑΧΑ 02 Παναιγιάλειος
ΑΧΑ 03 Ζαβλάνι (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ Βοιωτίας

ΒΩΤ 01 Άγιος Θωμάς (ανέβηκε από το τοπικό)
ΒΩΤ 02 Επαμεινώνδας Λευκτρών
ΒΩΤ 03 Θήβα

ΕΠΣ Δωδεκανήσου

ΔΩΔ 01 ΑΕΡΑ (ανέβηκε από το τοπικό)
ΔΩΔ 02 ΑΕ Κως
ΔΩΔ 03 Ιάλυσος Ρόδου

ΕΠΣ Ηπείρου (νομός Ιωαννίνων)

ΓΙΑ 01 Ανατολή Ιωαννίνων
ΓΙΑ 02 Δόξα Κρανούλας
ΓΙΑ 03 Συρράκο (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ  Καρδίτσας

ΚΡΔ 01 ΑΟ Καρδίτσας
ΚΡΔ 02 Αστέρας Καρδίτσας (ανέβηκε απο το τοπικό)
ΚΡΔ 03 Ταυρωπός Καρδίτσας

ΕΠΣ Κορινθίας

ΚΡΘ Ελλάδα Βέλου (ανέβηκε από το τοπικό)
ΚΡΘ Ολυμπιακός Λουτρακίου
ΚΡΘ ΠΑΣ Κόρινθος

ΕΠΣ Πιεριας

ΠΙΕ 01 Βατανιακός Κατερίνης
ΠΙΕ 02 Εθνικός Κατερίνης
ΠΙΕ 03 Πίδνα Κίτρους (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ Τρικάλων

ΤΡΙ 01 Δήμητρα Τρικάλων
ΤΡΙ 02 Μετέωρα
ΤΡΙ 03 Φαρκαδόνα (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ Χανίων

ΧΑΝ 01 ΑΕ Χανίων
ΧΑΝ 02 ΑΟ Πλατανιά
ΧΑΝ 03 Ηρακλής Νερόκουρου (ανέβηκε από το τοπικό)

2 ομάδες

ΕΠΣ Αρκαδίας

ΑΡΚ 01 Λεωνίδιο
ΑΡΚ 02 Πανθυρεατικός (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ Έβρου

ΕΒΡ 01 Εθνικός Αλεξανδρούπολης (ανέβηκε από το τοπικό)
ΕΒΡ 02 Ορέστης Ορεστιάδας

ΕΠΣ Εύβοιας

ΕΥΒ 01 Ηρακλής Ψαχνών
ΕΥΒ 02 Ολυμπιακός Χαλκίδας (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ Ζακύνθου

ΖΑΚ 01 Αστέρας Μαχαιράδου (ανέβηκε από το τοπικό)
ΖΑΚ 02 Ζάκυνθος

ΕΠΣ Θεσπρωτίας

ΘΠΡ 01 ΑΕΝ Σελέυκεια
ΘΠΡ 02 Πυρσός Ελευθερίου (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ Θράκης (νομός Ροδόπης)

ΡΔΠ 01 Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων (ανέβηκε από το τοπικό)
ΡΔΠ 02 Δόξα Γρατινής

ΕΠΣ Καβάλας

ΚΑΒ 01 Θεαγένης Θάσου
ΚΑΒ 02 Νέστος Χρυσούπολης (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ Κυκλαδων

ΚΛΔ 01 Αριάδνη Νάξου (ανέβηκε από το τοπικό)
ΚΛΔ 02 Πανναξιακός

ΕΠΣ Λέσβου

ΛΕΣ 01 Ατρόμητος Αγίας Μαρίνας
ΛΕΣ 02 Όλυμπος Αγίασσου (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ Φωκίδας

ΦΩΚ 01 Αστέρας Ιτέας (ανέβηκε από το τοπικό)
ΦΩΚ 02 Ανδρούτσος Γραβιάς

ΕΠΣ Χίου

ΧΙΟ 01 ΑΠΟ Χίος
ΧΙΟ 02 Πύργος Πυργίου (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ Ξάνθης

ΞΑΝ 01 Απόλλων Διομήδειας (ανέβηκε από το τοπικό)
ΞΑΝ 02 Δόξα Ξάνθης

1 ομάδα

ΕΠΣ Αργολίδας

ΑΓΔ 01 Παναργειακός (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ 'Αρτας

ΑΡΤ 01 Αετός Διάσελου (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ Γρεβενών

ΓΡΒ 01 Καμβουνιακός (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ Ευρυτανίας

ΕΤΝ 01 Μυρίκη (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ Καστοριάς

ΚΣΤ 01 Αστραπή Μεσοποταμιάς (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ Κέρκυρας

ΚΡΚ 01 Κρόνος (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ Κεφαλονιάς-Ιθάκης

ΚΦΙ 01 Λειβαθώ (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ Κιλκίς

ΚΙΛ 01 Εθνικός Αξιούπολης (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ Λακωνίας

ΛΑΚ 01 Πανγυθεατικός 2001 (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ Φθιώτιδας

ΦΘΙ 01 Δάφνη Λιβανάτων (ανέβηκε από το τοπικό)

ΕΠΣ Φλώρινας

ΦΛΩ 01 Μέγας Αλέξανδρος Περάσματος (ανέβηκε από το τοπικό)

Καμία ομάδα

ΕΠΣ Σάμου

Δεν υπάρχει ομάδα από την ΕΠΣ Σάμου στην περίοδο 2005-2006












Δ' Εθνική 2005-2006     Ομάδες κάθε ΕΠΣ      Οι 10 όμιλοι
Για οποιοδήποτε σχόλιο/διορθώσεις/προτάσεις η ηλεκτρονική μας διεύθυνση είναι mm05webteam@mscmultimedia.co.uk
Document made with Nvu Sign up for PayPal and start accepting credit card payments instantly.